چای محبوب‌ترین و متداول‌ترین نوشیدنی در بین مردم کشورمان ایران است. تا چند سال گذشته که هنوز چای سازهای برقی به بازار نیامده بود اغلب افراد با استفاده از سماور یا جوش آوردن آب کتری بر روی اجاق گاز چای دم می‌کردند. اما در چند سال اخیر و با ورود چای سازهای برقی عملیات دم‌آوری چای بسیار ساده‌تر و سریع‌تر شده است. چراکه در مدت زمان بسیار کوتاهی کمتر از یک دقیقه چای ساز برای شما یک چای خوش طعم آماده می‌کند.

البته چای سازها انواع و اقسام مختلفی دارند از جمله  ایستاده که در این مدل قوری بر روی کتری قرار می‌گیرد و چای با بخار حاصل از آب جوش در حال جوشیدن دم می‌آید. اما یک مدل دیگر آن چای سازهای کنار همی یا سوار بر استند هستند که در این مدل چای با گرمای المنت آماده می‌شود. از بین این دو مدل چای سازهای ایستاده بیشتر به روش سنتی دم آوری چای شباهت دارند.

یک مدل جدیدتر نیز وجود دارد که به تازگی به بازار آمده است و آن چای سازهای بدون قوری است. در این مدل داخل بدنه کتری یک محفظه مخصوص چای قرار دارد و چای داخل آن دم می‌کشد.

در این قسمت ما راهنمایی برای خرید چای ساز در اختیار شما قرار می‌دهیم و نکاتی که باید برای خرید رعایت کنید را به شما خواهیم گفت پس در ادامه نیز همراه رند کالا باشید :

 

 

راهنمای خرید چای ساز مناسب :

 

راهنمای خرید چای ساز و بهترین مارک چای ساز.1.2

جنس کتری چای ساز :

بدنه کتری این وسیله معمولا از سه جنس ساخته می‌شود : استیل، شیشه، پلاستیک . جنس شیشه و پلاستیک قابلیت جذب آهک آب را ندارد، بدین ترتیب موقعی که در این مدل‌ها چای دم می‌آوریم ممکن است یک لایه چربی مانند بر روی لیوان آب نقش ببندد. البته برای رفع این مشکل می‌توانید بعد از چند بار استفاده بدنه داخلی کتری را بشویید و مجدد استفاده کنید.

در بدنه استیل رسوبات به بدنه و کف چای ساز می‌چسبد و به این ترتیب آب شفاف تری را آماده می‌کند. البته درمدلهای استیل باید یک رسوب گیر نیز قرار گیرد تا آهک‌ها‌یی که مدتی بر بدنه و کف چسبیده‌اند جدا نشوند و وارد آب نشوند.

همچنین بدنه شیشه‌ای به جهت جنسش در برابر ضربه آسیب‌پذیرتر از استیل است و بدنه استیل نیز در برابر حرارت بسیار داغ می‌شود و اگر ناخودآگاه دست افراد به بدنه برخورد کند ممکن است دچار سوختگی شود. البته داشتن دستگیره‌های عایق حرارت می‌تواند تا حدودی این مشکل را مرتفع کند اما همواره امکان خطر وجود دارد و می‌بایست مراقب دستانتان باشید.

در مدل‌های استیل همچنین مانند شیشه‌ای نمی‌توان میزان حجم آب داخل کتری را مشاهده کرد اما در برخی از مدل‌ها و شرکت‌ها نشانگری بی‌رنگ بر بدنه طراحی کرده‌اند که بتوان داخل کتری را دید.

جنس قوری چای ساز :

در بازار جنس استیل و شیشه پیرکس و چینی برای قوری وجود دارد. البته جنس چینی برای قوری چای سازها در نظر گرفته نشده است در حالیکه بهترین نوع چای را می‌توان در قوری چینی دم آورد. قوری استیل بعد از مدتی رنگ چای را تیره می‌کند و کیفیت طعم را تغییر می‌دهد. در این مورد قوری‌های شیشه‌ای عملکردی نزدیک‌تر به چینی دارند اما خب امکان آسیب و شکستن قوری شیشه‌ای بسیار زیاد است اما قوری استیل کاملا مقاوم است.

با توجه به این مطالب انتخاب جنس کتری و قوری بر عهده خود شماست و با علم به این ویژگی‌ها می‌توانید مورد مناسب سلیقه خود را برگزینید و خریداری کنید.

ظرفیت کتری وقوری :

با توجه به تعداد اعضای خانواده و میزان مصرف می‌بایست ظرفیت مناسب خود را از بازار انتخاب کرده و خریداری کنید معمولا کتری چای سازها بین ۱.۵ تا ۲ لیتر گنجایش دارد. با حدود ۱.۵ لیتر معمولا ۴ تا ۵ استکان چای قابل تهیه است. پس میزان استفاده خود را در نظر بگیرید و اگر تعداد اعضای خانواده شما کم است بیهوده یک چای ساز بزرگ خریداری نکنید که فقط جای زیادی را اشغال کند.

 

قابلیت‌های چای ساز :

 

راهنمای خرید چای ساز و بهترین مارک چای ساز.1

 

در چای سازها قابلیت‌های متعددی وجود دارد که اغلب با هم متفاوت است. مسلما مدلی برای خرید مناسب‌تر است که تمام آپشن‌های یک چای ساز خوب را داشته باشد و به اصطلاح فول آپشن باشد. در زیر شما را با این قابلیت‌ها آشنا می‌کنیم تا در هنگام خرید به آنها توجه داشته باشید. البته در نظر بگیرید هر چه میزان قابلت‌های یک وسیله بیشتر باشد مبلغی که برای آن هزینه می‌کنید نیز بیشتر خواهد بود پس هرگز قیمت یک چای ساز فول آپشن را با یک چای ساز معمولی مقایسه نکنید.

  • سیستم گرم نگهدارنده :

درهمه چای سازها بعد از اینکه آب به نقطه جوش رسید کتری خاموش می‌شود و بدین ترتیب نگرانی بابت تمام شدن و جوشیدن تمام آب داخل کتری و یا آسیب دیدن المنت‌ها بر اثر تمام شدن آب وجود ندارد. حال در برخی از چای سازها قابلیت گرم نگه داشتن چای داخل قوری وجود دارد. این برای زمانی است که فرد می‌خواهد چای را برای مدت زمان بیشتری گرم نگه دارد و یا بعدا بنوشد. در این حالت المنت‌های گرمایشی بدنه قوری را تا مدتی گرم نگه می‌دارند.

  • صافی استیل ضدزنگ :

یکی دیگ از قابلیت‌های چای ساز داشتن یک صافی از جنس استیل ضد زنگ است تا خاکه‌ها و تفاله چای را در خود نگه دارد و مانع از ورود آنها به داخل استکان چای شود. اگر جنس این صافی ضد زنگ نباشد پس از مدتی در برخورد با آب و چای دچار زنگ زدگی می‌شود و باید آن را تعویض کرد.

  • داشتن پایه ۳۶۰ درجه‌ای :

اینکه بتوانید از هر زاویه‌ای کتری و قوری را بر روی استند خود قرار دهید قابلیت منحصر به فردی است. در این حالت حتما نباید در یک زاویه خاص باشید تا بدنه بر روی پایه چفت شود . در این حالت کار با دستگاه به میزان زیادی ساده می‌شود.

  • داشتن صافی کتری :

اگر کتری چای ساز شما صافی نداشته باشد به هنگام ریختن آب و چای داخل لیوان تمامی رسوباتی که از کف و بدنه جدا شده‌اند داخل استکان چای شما سرازیر می‌شود. پس اگر چای ساز شما دارای این صافی نیست حتما خودتان برای آن یک صافی تهیه کنید.

 

راهنمای خرید جارو برقی بیشتر بخوانید : راهنمای خرید جارو برقی

 

بهترین برندهای چای ساز :

 

  • چای ساز های بلانتون :

چای ساز بلانتون مدل TM1001

اگر بخواهیم محصولات با کیفیت داخلی را مورد بررسی قرار دهیم می‌توانیم به چای سازهای بلانتون اشاره کنیم. بلانتون نمونه های متفاوتی از چای ساز را به بازار عرضه کرده است از جمله مدل‌های کنار همی، ایستاده، طرح سماور و … که بنا بر سلیقه خود می‌توانید این محصولات را خریداری کنید.

یکی از چای سازهای بسیار باکیفیت از این برند مدل کنارهمی کتری استیل مدل TM1001 است. این چای ساز بلانتون با داشتن قابلیت‌هایی از جمله نشانگر سطح آب ، سیستم قطع خودکار و گرم نگه دارنده، المنت استریکس، دستگیره عایق و ظرفیت مناسب ۱.۷ لیتری کتری می‌تواند در دسته یکی از محصولات باکیفیت این شرکت قرار بگیرد.

برای خرید این محصول می‌توانید از طریق این لینک وارد شوید :  چای ساز بلانتون مدل TM1001S  

 

  • چای ساز میگل :

چای-ساز-میگل-مدل-gts220-min

یکی دیگر از برندهای محبوب که اتفاقا امروزه در ایران طرفداران زیادی نیز دارد چای ساز میگل مدل GTS 220 است. این چای ساز با بدنه شیشه‌ای و مقاوم ، دستگیره عایق حرارت، فیلتر ضد رسوب و ضد کلر، چرخش ۳۶۰ درجه‌ای بر روی پایه و ظرفیت مناسب کتری ۱.۷ لیتر به یک برند محبوب تبدیل شده است .

برای خرید این محصول می‌توانید از طریق این لینک وارد شوید: چای ساز میگل مدل GTS 220

 

  • چای ساز تفال :

 

اچای-ساز-تفال-201

مسلما محصولات تفال را همه ما به کیفیت و محبوبیت می‌شناسیم. چای ساز های این شرکت نیز از قائده کیفیت مستثنا نیستند. چای ساز تفال مدل BJ201 نیز یکی از این چای سازهای باکیفیت است. از قابلیت‌های این محصول می‌توان به کتری مدرج، قابلیت گرم نگهدارنده، سیستم خاموشی خودکار، صافی استیل ضد زنگ، ظرفیت بالای کتری ۱.۹ لیتر اشاره کرد.

برای خرید این محصول نیز می‌توانید از طریق این لینک وارد شوید : چای ساز تفال مدل BJ201

 

 

اولین نفر به این نوشته امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *